Komentár - detail

 

Celkom fajn až na pár vecí

Celkové hodnotenie: 
 
2.8
Podmienky:
 
3.0
Vybavenosť:
 
2.0
Prostredie:
 
4.0
Personál:
 
2.0
Cena:
 
3.0
Bol pre vás tento komentár užitočný?
Áno Nie
Autor: Oliska
26. december 2016
Nahlásiť nevhodný komentár
 
Pre 4 z 4 ľudí je tento komentár užitočný

Musím povedať,že o kone je dobre postarané aj sa s nimi dostatočne pracuje. Cena sa mi zdá nízka,čo je dobré pre ľudí,ktorí si nemôžu dovoliť viac,ale podľa ceny to tak aj vyzerá. Kamarátka si robila kurz v darkone (10 hod.) chodila som sa na ňu pozerať. 1. Hodina- celú hodinu kráčala na lonžke...to mi prišlo v poriadku (aj ked vedela jazdit,jazdi asi 4 roky) 2. hodina- opäť kráčanie na lonžke a stehenný sed-prišlo mi divné,že bola na poníkovi a stále len krok..ale nič som jej nehovorila. 3. hodina- opäť krok na lonžke..-hovorím si ok snáď ju nabudúce už pustia samú. 4. hodina- samostatné kráčanie-len v kruhu a v polke hodiny ju opäť vzali na lonž. jednoducho celý kurz kráčala a to niekedy ani nie sama,pri tom jej mama im jasne povedala že dokáže s koňom už samostatne jazdiť. takže zbytočne premrhaný čas aj peniaze ako povedala a z toho čo som videla musím povedať,že mala pravdu. Prostredie nám vyhovovalo dá sa tam v poriadku dostať autom aj MHD. čo sa týka trenérky a personálu,personál je v pohode a trenérka no...myslela som že ju bude trénovať trenérka (skúsená),ale prišlo tam dievča (mohlo mať tak 14) to ma dosť zarazilo,síce to s koňmi vedelo ale podľa mňa by mohla trénovať trenérka a hlavne plnoletá osoba. Je to môj názor. Vdaka za pochopenie.

 

1-3 z 3
Zoradenie 

02. marec 2017
Nahlásiť tento komentár


Zdravím,
ďakujeme za hodnotenie. :-)
Dovolím si však reagovať z nášho pohľadu.
1, Cenu sa snažíme držať prijateľnú pre ľudí, ktorí majú záujem nielen o jazdenie, súťaženie a stužky ale aj o kone ako také a nemajú dostatok finančných prostriedkov. Výška ceny však nemá nič spoločné s priebehom jazdeckých hodín a ani s výukou. /ak by ste z poza plota prišli priamo na jazdiareň, možno by ste počuli čo cvičiteľky hovoria vašej kamarátke/
2, Keďže pre nás je prvoradé aby sme naučili jazdcov najmä správnemu sedu a ovládaniu koňa - dôležité pre komfort nielen jazdca ale aj koňa, dôležité pre prevenciu pred pádom jazdca či úrazom u koňa, dôležité pre dobrý pocit z jazdy ako pre jazdca, tak pre koňa. U nás máme kone ako parťákov a nie cvičebný nástroj ako to v mnohých kluboch bohužiaľ je a chceme aby v dobrom fyzickom aj psychickom zdraví žili čo možno najdlhšie a aby sme ich nemuseli za rok-dva predávať alebo utrácať.
3, v prípade že vidíme u jazdca zásadné chyby v sede alebo ovládaní koňa, neriešime koľko hodín odjazdil niekde inde a ako. Už sme sa neraz stretli s tým, že jazdec prišiel z iného klubu a na otázku ako nacválal koníka tam, sme dostali odpoveď, že mal cmuknúť a udrieť koňa bičom. O zmene sedu alebo pokojnej a uvoľnenej ruke ani netušil. Takto sa v Darkone nejazdí a kým ju budem viesť ja, ani nebude. Drezúrny bič u nás sa drží v ruke pre výnimočný prípad, krátky bič nepoužívame vôbec, pretože ako členovia, tak aj pravidlení jazdci dokážu kone ovládať len sedom vo všetkých jeho chodoch.
4, Sama som matkou, takže všetky mamy si nesmierne vážim, avšak ich nepovažujem za dostatočne relevanté na posudzovanie jazdeckých schopností svojich detí, pokiaľ nemajú za sebou kvalitný jazdecký výcvik. My mamy totiž radi vidíme svoje deti inak ako ostatní. :-)
5, V OZ DARKONA to funguje takto:
-jazdy sú možné len pod dozorom zodpovednej plnoletej osoby, čiže pokiaľ som napríklad PN ja alebo aj môj zástupca, jazdecké hodiny sa rušia.
-dospelá plnoletá zodpovedná osoba dozerá na priebeh jázd, pričom alebo trénuje skúsenejších jazdcov, alebo rekreačných jazdcov s poruchami sústredenia alebo iným handicapom, alebo kontroluje cvičiteľky a dopĺňa ich inštrukcie.
- v prípade, že je podklad jazdiarne nevhodný na prácu koní v cvale, kluse, prípadne na kruhoch /rozmočený, primŕzajúci/ sú jazdci vopred informovaní, že je možná len práca v nižšom ruchu koňa a sami sa rozhodujú či si chcú zlepšiť sed a ovládanie koňa alebo si hodinu presunú.Mimochodom, každý dobrý jazdec vie, že najviac práce s koňom sa dá urobiť práve v kroku a tá práca sa mu zúročí vo vyšších chodoch. Treba si len pozorne prečítať odbornú literatúru, alebo navštíviť renomovaných jazdcov alebo trénerov / Mvdr. Hanulay, p. Bugán, p.Kelemen, p. Kohút, p.Hučko,... atď/
- v prípade, že sa rozhodnú pre hodinu napr. v kroku, vyberáme im časť jazdiarne kde je podklad najprimeranejší a najbezpečnejší pre jazdca aj koňa. :-)

6, práve vďaka tomu čo som uviedla vyššie a mnohému ďalšiemu je minimalizované riziko úrazu jazdcov i koní v OZ DARKONA. Vďaka tomu vyššie a mnohému inému sú kone v OZ DARKONA vo výbornom zdravotnom a psychickom stave už od roku 2004 a to aj vo veku 18 rokov, odkedy OZ DARKONA existuje. A práve vďaka tomu jazdci OZ DARKONA ďalej pracujú s koňmi ako partnermi.

Na záver by som chcela iba dodať, že ten kto navštívi stránku OZ DARKONA za úmyslom si objednať jazdu či kurz, dôkladne si prečíta informácie, navštívi nás osobne a porozpráva sa s nami, vie, že systém - rýchlo, bezohľadne ale hlavne nech to máme za sebou a nech jazdec cvála alebo skáče, hoci ohrozuje seba alebo koňa - u nás jednoducho nenájde a nezaplatí žiadnymi peniazmi, :-)
Btw. Dakujeme, za kompliment čo sa veku cvičiteliek týka, teší nás, že vyzeráme mladšie ako sme a dúfame, že nám to zostane :-). Pokiaľ nie je na jazdiarni plnoletá osoba, klienti u nás nejazdia, hodiny sa rušia :-)

Ešte raz ďakujem za postreh a želám veľa jazdeckých úspechov.
s pozdravom
L. Hudecová
predseda OZ DARKONA
 

02. marec 2017
Nahlásiť tento komentár
Ešte by som rada doplnila, že to "14 ročné dievča" je 28 ročná podpredsedníčka OZ Darkona, dostihová jazdkyňa, ktorá má za sebou okrem štúdia odboru jazdectva v Ivanke pri Dunaji, 5 ročnú prax v jazdení a príprave koní a jazdcov v Mníchove /Nemecko/ a vyše 8 ročnú prax v SR. To ako vyzerá je možno spôsobené tým, že kvôli dostihovej kariére má pri výške 164cm váhu 48kg, nedáva si make up a je večne v dobrej nálade :-)
 

09. júl 2017
Nahlásiť tento komentár
Haha,nemyslela som Veroniku či ako sa volá. Ale boli tam doslova 14-ročné dievčatá. Jedna mala kratučké vlasy,hnedé a stále pracovala so Saigonom a trénovala na nej deti. Hlavne že v informáciach máte napísané že ak tam nie je plnoletá osoba,tak netrénujete. Len tolko.
 
1-3 z 3
 

Šport v meste

Hlavná stránka | Vyhľadávanie | Prihlásenie | Registrácia | Pravidlá | Otázky a odpovede | Fórum | Archív | Reklama | Kontakt